226ZOBRAZENÍ

Kolumbijské kávové keře se pěstují ve velké nadmořské výšce ve stínu banánovníků a kaučukovníků a majitelé plantáží jim věnují tu nejlepší možnou péči. Kolumbijská káva je považována za jednu z nejlepších na světě, protože má bohatou chuť a aroma. Jedná se o velmi vyváženou kávu, ve které se vůně, chuť, kyselost a další charakteristiky výborným způsobem snoubí. Kávovníky odrůdy Arabica dávají přednost vyšším nadmořským výškám a suššímu klimatu – na rozdíl od méně kvalitní kávy odrůdy Robusta. Vyprahlé hory, dobré hnojení a sopečná půda Kolumbie skýtají ideální podmínky pro růst této kvalitní kávy.

Kolumbijská káva je pěstována ve dvou hlavních oblastech v centrální obalsti kolem Medellin, Arménie a Manizales, znalci nazývané zkratkou MAM, a ve východní části země ve vysokohorských oblastech nedaleko Bogoty a Bucaramanga. Káva z oblasti MAM je známá pro svá velká zrna, bohaté aroma a jemnou vyváženou kyselost. Káva z východních horských částí má bohatší chuť, silnější aroma a menší kyselost a je nejlepší kávou pěstovanou v této zemi.

Po celá desetiletí byla Kolumbie, hned po Brazílii, druhým největším producentem kávy na světě. V poslední době předčil Kolumbii ve vývozu kávy Vietnam a Kolumbie se tak ocitla na třetím místě. Nicméně je třeba poznamenat, že kávová zrna odrůdy Arabica nejsou přizpůsobena klimatickým podmínkám ve Vietnamu, proto Vietnam vyváží převážně kávu odrůdy Robusta, která dává přednost relativně nízké nadmořské výšce a vlhkému klimatu. Kolumbijská káva je o mnoho kvaltinější a je čtnými odborníky považována za nejlepší kávu na světě.

zdroj: https://www.lazenskakava.cz/blog/

https://www.lazenskakava.cz/kyselost-v-kave/